CV pildymo patarimai

Gero CV pildymo atmintinė

 

Ar žinai, kad atrankų specialistai CV peržiūri vos per 6 sekundes, o kartais ir trumpiau? Turi labai nedaug laiko atkreipti dėmesį ir parodyti, jog tave verta kviestis darbo pokalbiui. CV konsultacijų metu mačiau įvairių gyvenimo aprašymų. Kai kurie bando išsiskirti, kiti bando sudėti visas įmanomas patirtis, o aš pasakysiu – turint vos 6 sekundes, tavo pagrindinis tikslas – konkrečiai bei aiškiai pateikti žinias ir patirtis, kurios yra būtinos būtent tai pozicijai, į kurią kandidatuoji. Tai reiškia, kad prieš siųsdama(-s) CV skirtingiems darbdaviams, turi jį pakoreguoti pagal siūlomą darbo poziciją.

CV pildymo patarimais dalijasi karjeros ir personalo valdymo konsultantė Jevgenija Ešvovičiūtė, vedusi „Europass“ CV ir darbo pokalbio konsultacijas 16-30 metų jaunimui. Patarimai parengti remiantis išgirstais jaunuolių klausimais ar klaidomis rengiant gyvenimo aprašymus.

Savo rekomendacijomis Jevgenija plačiau dalinasi Instagram paskyroje Laisvakede ir www.laisvakede.lt

 

  1. Anglų kalboje yra gera frazė less is more – mažiau yra daugiau. Būtent ši taisyklė galioja ir gyvenimo aprašymui. Tavo CV turi tilpti į 1 lapą, sukaupus daugiau patirties jis gali ilgėti iki 2 lapų.
  2. Ką daryti, jei CV užima pusė lapo? Dažnai girdžiu jaunuolių klausimą ir abejones. Viskas gerai! Juk dar esi jaunas, neilgink savo CV dirbtinai.
  3. Ar dėti nuotrauką? Tai diskusijų klausimas, vis tik aš laikausi pozicijos, kad jei išvaizda nesvarbi, nereikia. Tave turi rinktis dėl kompetencijų ir patirčių, o ne dėl to, kaip atrodai. O jei ir nusprendei kelti foto, tai ji tikrai turi būti ne iš gamtos apsupties ar kelionių.
  4. Skiltis Apie mane – ar pildyti? Aš rekomenduoju šią info geriau parašyti laiške siunčiant darbdaviui CV ir nurodyti: ką veiki, kur pretenduoji, kokias žinias ir įgūdžius pasiūlysi.
  5. Jei turi aukštąjį išsilavinimą arba studijuoji, neberašyk vidurinio. Akivaizdu, kad turėjai baigti mokyklą, jog įstotumei į aukštąją mokyklą.
  6. Visas patirtis rašyk nuo naujausios iki seniausios.
  7. Pagalvok, ar visas patirtis verta minėti? Stenkis minėti tas, kurių prašo skelbimas. Metams bėgant pirmųjų darbų ar darbų ne į temą nebedame. Pavyzdžiui, jei teko dirbti padavėju, o dabar jau turi ir biuro darbo patirties, kur ir pretenduoji, trink kavinės patirtį, ši patirtis konkrečiam darbui jau nebeaktuali.
  8. Taip pat, jei turėjai daug trumpų patirčių, pagalvok, ar visas jas verta surašyti? Dažnas darbų keitimas skatina abejoti ir galvoti, kaip greitai norėsi keisti darbą naujoje organizacijoje.
  9. Jei turėjai terminuotą sutartį ar vasaros darbą, įrašyk – tampa aišku, kodėl ten dirbai trumpai.
  10. Išskirk punktais 2-5 funkcijas aiškiai nurodydamas, ką veikei. Nerašyk vientisu tekstu – tavo patirtys tampa sunkiau įskaitomos. Išskirk papunkčiais kiekvieną funkciją.
  11. Funkcijas aprašyk aiškiai ir konkrečiai, venk abstrakčių frazių. Žodžiai tau į pagalbą: konsultavau, užtikrinau tvarką, aptarnavau, koordinavau, įgyvendinau, ruošiau dokumentus, mezgiau ryšius.
  12. Darbo patirčių datas nurodyk metais ir mėnesiais.
  13. Savanoriškos veiklos. Dauguma jaunuolių mokslų ar studijų metu savanoriauja – tai vertinga ir svarbi patirtis. Galima įdėti 1-2 savanoriškas ilgesnes veiklas, tačiau neperkrauk gyvenimo aprašymo. Sukaupus darbinių patirčių, savanoriškų veiklų neberašyk, jei to neprašo darbo skelbimas.
  14. Mokymai. Neperkrauk savo CV mokymais ar konferencijomis, nurodyk ilgesnius mokymus (jei tokių turi), kurių prašė skelbimas, ir paklausk savęs: ko konkrečiai išmokau? Jei to mokeisi mokykloje ar aukštojoje, pagalvok, ar verta dėti.
  15. Kalbos. Nurodyk tas kalbas, kuriomis galėtum dirbti (nuo B1 lygio) ir kurių prašo skelbimas. Neminėk kalbų, jei turi tik pradmenis.
  16. Skaitmeniniai įgūdžiai. Nurodyk tas programas, kuriomis gebi laisvai dirbti ir kurių prašoma skelbime.
  17. Laisvalaikio pomėgiai. Jei laisvalaikio pomėgiai tiesiogiai susiję su tavo darbu, paminėk. O visais kitais atvejais matau tuos pačius pomėgius: knygos, skaitymas, gamta, kelionės, todėl neverta minėti.
  18. Asmeninės savybės. Tavo CV yra apie patirtis, o savybes pamatysiu per darbo pokalbį. Kaip ir su laisvalaikio pomėgiais, dažniausiai kandidatų nurodomos savybės būna šabloniškos: atsakingumas, komunikabilumas, atidumas ir t.t., todėl minėti neverta.
  19. Negali būti klaidų. Atrodo, labai elementaru, bet kas antrame CV randu klaidų. Ne tik pats pasitikrink, bet ir duok draugui ar tėvams peržiūrėti savo gyvenimo aprašymą – pamatysi, jie vos per kelias sekundes pamatys tai, ko nepastebėjai tu.

Štai ir viskas – dabar belieka paruošti CV ir kandidatuoti. Būtinai siųsk CV pdf formatu ir parašyk trumpą laišką.

Kaip pildyti „Europass“ CV?

Skip to content